Spływ kajakowy rzeką Czerną

Czerna Wielka zwana również po prostu Czerną (na odcinku od Iłowej do ujścia w  Żaganiu). Ma swoje źródło w Podgórzu Izerskim. Przepływa przez województwa dolnośląskie i lubuskie. Swoje ujście ma w rzece Bóbr. Jest to mała, niezbyt szeroka rzeka nizinna o słabym nurcie. Zasilana przez dopływy Ziębinę i Czerną Małą. Na wysokości Żagania w tzw. Starej Papierni kręcono serial „Czterej Pancerni i Pies”. Przepływając tamtędy pomiędzy ruinami po starej fabryce, można poczuć niewątpliwy powiew historii.

 

Kapryśna jedynie ze względu na stan wody. Licząc na udany spływ kajakowy po rzece Czernej, popatrzcie czy wcześniej dobrze popadało, tak aby przyszły poziom rzeki gwarantował efektywny spływ kajakiem. Częste zakręty i zwalone drzewa składają się niejako na jej niepowtarzalny urok. Co można spotkać na trasie od Iłowej do Żagania:

  • uskoki wodne
  • przesmyki i zwężenia
  • 3 wiadukty kolejowe
  • 2 mosty
Spływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe CzernąSpływy kajakowe Czerną